Katalogi internetowe

Katalogi internetowe

Katalogi internetowe

Katalogi internetowe są to inaczej katalogi stron www, jakie bazują na organizacji adresów oraz kategoryzacji serwisów www. Jest to zestaw rozlicznych wariantów adresów sieciowych- w tym pogrupowanych pod względem tematycznym. Jest to zbiór rozmaitych typów stron www, jakie są przede wszystkim moderowane indywidualnie, a więc przebiega to ręcznie. Zajmują się tym specjaliści w tym między innymi pozycjonerzy pracujący w ramach agencji SEO i SEM. Ponadto warto także zwrócić uwagę także na katalogi serwisowe, jakie opierają się przede wszystkim na opisach, wizytówkach sieciowych, jak również krótkich charakterystykach danych stron internetowych.

Musimy wiedzieć, że powstają całe serwisy oraz portale, które stanowią zbiory rozmaitych katalogów. Jest to bardzo uporządkowane, rzetelne oraz przystępne przede wszystkim z tego względu, że generalnie jeżeli chcemy coś konkretnego znaleźć mamy sposobność postawienia zwłaszcza na jeden adres sieciowy, za pośrednictwem którego natrafimy dokładnie na to, co tylko chcemy.

Wszelkie adresy www są połączone w jednym zestawie adresowym ujętym w jednym portalu oraz z podziałem na katalogi powiązane tematycznie. W tym aspekcie mowa na przykład o budownictwie, ogrodnictwie, nieruchomościach, odzieży, edukacji, medycynie i zdrowiu itd. Warto wiedzieć, że za podstawowy rodzaj katalogu, jaki zdobywa coraz to szerszy zakres rozpowszechnienia uznaje się katalog DMOZ.

Jest on robiony po to, aby mogli z jego zasobów korzystać użytkownicy sieci bez ograniczeń, praktycznie z całego świata. Jest to treść, która ujęta jest jako forma otwartego kontentu, jaki może być systematycznie rozbudowywana przez internautów. Warto też pamiętać, że podstawą do korzystania z tychże katalogów jest umiejscowienie linku pierwotnego na stronę DMOZ. W zakresie rozmaitych rodzajów katalogów wyróżnia się szeroki podział. Wśród nich jest to przede wszystkim podział na katalogi tematyczne, katalogi spisy czy katalogi listy, katalogi globalne, katalogi wielotematyczne czyli inaczej katalogi ogólne, katalogi regionalne.

Przejdźmy teraz do omówienia kilku specyficznych rodzajów katalogów. Generalnie warto mieć na względzie na przykład katalog WWW Google, czyli taki, który jest proponowany przez globalną markę, jaką jest firma amerykańska Google Inc. Proponuje ona wyszukiwarkę Google. Mowa także o Google katalogu, który jest uporządkowany systematycznie oraz tematycznie. Do niego przypisywane są rozliczne strony www, serwisy informacyjne a także portale. Katalog Google przede wszystkim wyróżnia się pod względem oryginalnej szaty graficznej, budową kategorii, które opierają się zwłaszcza na specyficznym podziale.

Mowa w tym aspekcie o podziale i zróżnicowaniu tematycznym, jak także podziale alfabetycznym. Użytkownikowi jest bardzo łatwo przemieszczać się po serwisie, ponieważ wszystko jest czytelnie i przejrzyście podzielone. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na to, że katalog Google opiera się a liście stron, jakie są odpowiednio pogrupowane zgodnie z alfabetem. Wszystko to odbywa się na podstawie Google Page Rank.

Artykuł dzięki: